Okulary Lexilens dla dyslektyków

2200,00 

Okulary dla dyslektyków

SKU: Brak danych Kategoria:

Opis

Zawsze myślimy o oku ze względu na jego właściwości optyczne: sprawia, że promienie świetlne skupiają się, dzięki czemu możemy “zobaczyć” wyraźne obrazy.
Anatomia oka wpływa na przetwarzanie obrazów w mózgu. Plamka centroidowa Maxwella jest małym obszarem siatkówki oka i jest obszarem o największej “gęstości pikseli”, którą wykorzystujemy podczas wykonywania czynności wymagających dużej dokładności, takich jak odczyt i rozumienie czytanego tekstu.

Te centroidy, a dokładniej brak symetrii między dwoma centroidami, umożliwiają mózgowi wybranie “właściwych” obrazów przed wysłaniem ich do obszaru odczytu (znajdującego się w lewej połowie mózgu).

Naukowcy odkryli, że gdy centroidy są zbyt symetryczne, obniżają zdolność mózgu do wybierania właściwych obrazów Osoby z dysleksją mają oczy, które są zbyt symetryczne, zbyt doskonałe, a to prowadzi do tego, że ich obszar czytania próbuje przetwarzać nałożone na siebie obrazy.

Jak działa Lexilens®?

 

Innowacyjne okulary Lexilens® dla dyslektyków wygląda jak zwykłe okulary z wbudowaną elektroniką i baterią. Dzieki aktywnym filtrom umożliwiają płynniejsze czytanie przy dużo mniejszym wysiłku.

Okulary Lexilens® odfiltrowuja obrazy zbędne, które rozpraszają/zaburzają rozpoznawanie liter i natychmiast ułatwiają czytanie.
Wszyscy użytkownicy Lexilens potwierdzają, że tekst jest bardziej przejrzysty, a linijki stabilne. Pozwala to dyslektykom nie tylko czytać z mniejszym wysiłkiem, ale także lepiej zapamiętywać, co ma duży wpływ na wydajność czytania, nauke oraz pewność siebie.

Informacje dodatkowe

Rozmiar

S, M, L

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Okulary Lexilens dla dyslektyków”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *